top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDaniela Polačková

První setkání s dulou

Dula = Lesana v batikovaném triku, která bude kecat doktorům do práce....Nemohl jsem se mýlit víc!!!Když mi moje drahá řekla, že mě chce u porodu, vůbec jsem se netvářil nadšeně. Tak nějak jsem doufal, že počkám maximálně na chodbě...asi jako většina chlapů. Když mi navíc oznámila, že u porodu bude dula, tak už ve mně šili všichni čerti. Jednak, k čemu tam bude, šarlatánka jedna, a jednak, proč bych tam měl být i já. Lidí jak na Václaváku.

Každopádně něco jsem si načetl a zjistil, že ono to v nemocničním porodním světě není všechno růžové a mnohokrát se doktoři/sestry nechovají k nastávajícím matkám, jak by měli. Tak jsem si řekl, že tam teda budu a zabezpečím, ať se k mé drahé polovičce chovají s úctou a respektem.


A teď teda zůstává ta paní, dula.


Asi tam něco bude dělat - nevím co teda. Jsme přece v nemocnici s odborným personálem. Dula se přece používala v minulosti u porodu doma a byla to taková ta čarodějnice. Ale moje manželka mi řekla, že ji chce a jdeme se s ní potkat. No dobře.


Sešli jsme se v dětské kavárně (OMG proč tam?) na seznamovací schůzku, kde se nám dula měla představit, my jí a obě strany zjistit, jestli si sedíme. No dobře, uvidím jak mi lesana bude sedět.


V domluveném čase se přiřítila pěkně upravená, normálně vypadající paní, kupodivu žádné batikované oblečení. 45 minut jsme mluvili o tom, s čím nám může pomoci, s čím nemůže a já z toho všeho okolo porodu začal mít dost velký strach...o moji drahou manželku a dcerku. A zároveň pocit, že díkybohu tam někdo zkušený, znalý prostředí a nám známý bude s námi. A tak jsem prozatím vzal dulu na milost.

17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

První setkání s dulou - jak to bylo dál...

Moje první dojmy z Lesany? Přesně tak, je to pořád Lesana, klame tělem a příště ji už určitě potkám v tom batikovaném triku. Jsem si jistý! První setkání, sedíme v té šílené dětské kavárně, po hlavách

Σχόλια


bottom of page