top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDaniela Polačková

Pikošky z porodního přání a slíbená stojka na hlavě


Několik pikošek, co by mně vůbec nenapadlo a Dáša (no jo... lesana začíná mít jméno) nás na ně upozornila dopředu.


Postarám se třeba o to, že:


💪🏻 Personál bude jakékoliv otázky nejdříve řešit se mnou, než s maminkou, ať ji neruší.

💪🏻 Personál bude minimalizovat svoji přítomnost na nezbytně nutnou dobu, jinak bude maminka v přítomnosti mne a Dáši v atmosféře, kterou si vytvoříme (hudba, svíčky, vůně, zatažené závěsy,...). Takhle jsem si porod vůbec nepředstavoval - to jde? V nemocnici?

💪🏻 Pokud miminko někam půjde (nutné vyšetření), ja budu u něho v každé chvíli jako zákonný zástupce.

💪🏻 Pokud bude potřeba císařský řez a maminka nebude moct, budu provádět bonding já, tudíž děťátko a já tělo na tělo.


A spousta jiných...


Prostě čumím. A mám dojem, že dulu nezbytně potřebuje nejen moje drahá manželka, ale i já tvl!


Následně se věnujeme cvičení, ať se miminko otočí do správné polohy na porod. První cvik je jasný, druhý se provádí se šátkem, připomíná mi to leštění bowlingové koule v hadru. Další tomu dává úplně grády, stojka na hlavě! Já samozřejmě jistím a pomáhám. Prý to pomáhá správnému otočení děťátka. No ty vole, aspoň bude sranda! Maminka se teda vůbec nebaví, ale já nevím jestli se smát nebo se bát. Strašně se to ve mně pere. Mimochodem, okamžitě po odchodu duly hledám k těm Spinning babies informace na netu, přece jenom, ta Dáša nemusí být normální, že jo. Zatím jsem jen ochoten přiznat, že na Lesanu fakt nevypadá, ale stále prověřuju.


Dáša ještě ženu masíruje, ukazuje mi, co a jak mám dělat a následně si to zkouším já. Postupně, jak se budeme blížit k porodu, budu masírovat každý den.

Spousty a spousty informaci, už rozumím i konkrétně, s čím budu u porodu pomáhat, a že určitě nezůstanu bokem v čekárně nebo doma.

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page